![]() |
|
||||
Все необхідне і нічого зайвого
|
|||||
• Вакуумний прес для шпонування
• Для чого потрібен вакуумний прес
Понад п’ятнадцять років тому компанія «Мебельман» розпочала
ДОВІДКА Вакуумний прес «МВП-24 Professional» ламінує плити МДФ, ДСП, ДВП плівками ПВХ, шпонує натуральним та fine-line шпоном, надає форму та ламінує гнуті фасади, також на ньому можна склеювати багатошарову продукцію, ламінувати пластиками, каширувати фінішним декоративним покриттям. Продуктивність пресу – понад 1300 м2 меблевих фасадів, понад 2100 м2 дверних накладок, понад 900 м2 шпонованих фасадів. Також прес обладнаний системою автоматичної підтримки вакууму та можливістю візуального контролю за процесом ламінування. Вакуумний прес «МВП-24 Professional Plus» призначений для ламінування плит МДФ, ДСП, ДВП плівками ПВХ, шпонування натуральним та fine-line шпоном, надання форми та ламінування гнутих фасадів, склеювання багатошарової продукції, ламінування пластиками, каширування фінішним декоративним покриттям. Продуктивність – понад 2000 м2 меблевих фасадів, понад 2900 м2 дверних накладок, понад 1400 м2 шпонованих фасадів. Прес має систему автоматичної підтримки вакууму та можливістю візуального контролю за процесом ламінування. Вакуумний прес «МВП-24 Radius» призначений для виготовлення радіусних заготовок та фасадів, надання форми, ламінування та шпонування радіусних та звичайних фасадів, склеювання багатошарової продукції ламінування плит МДФ, ДСП, ДВП плівками ПВХ, шпонування натуральним та fine-line шпоном, ламінування пластиками, каширування фінішним декоративним покриттям. Продуктивність – понад 600 м2 меблевих фасадів, понад 500 м2 шпонованих фасадів, понад 550 радіусних заготовок для фасадів чи самих фасадів. Прес має систему автоматичної підтримки вакууму та можливістю візуального контролю за процесом ламінування і його вигідно застосовувати для виготовлення радіусних заготовок та фасадів (максимальна висота фасада 1350 мм). |
виготовляти фасади із MDF та корпусні меблі. Добре вивчивши ринок, зрозумівши тенденції та усвідомивши, як можна покращити виробництво, фірма відважилася на сміливий крок – зпроектувати та виготовити вакуумні преси для виробництва фасадів,адже хто краще за мебляра знає,яке саме обладнання йому потрібне для виготовлення продук-ції?
Про початок нового напряму діяльності та яких ще несподіванок слід очікувати від «Мебельмана» нам розповів директор компанії Михайло Івашків.
– Михайле Степановичу, як ви дійшли висновку, що потрібно розпочинати виготовлення обладнання?
– Усе розпочалося із того,що у нас виникла потреба купити вакуумний прес, оскільки виникла необхідність розширення виробництва. Коли промоніторили ринок, то з’ясувалось, що ціна на найдешевший професійний прес в Україні становить – від 10–11 тис. євро і дорожче. Так наші спеціалісти почали проектувати та розробляти новий простий та надійний вакуумний прес, який підходив би будь-якому виробникові та коштував набагато дешевше. Спираючись на 15-літній досвід виготовлення фасадів на вакуумних пресах, ми зробили першу пробну модель та встановили її на власному виробництві для відпрацювання.
– Як вдалося компанії, яка ніколи раніше не займалась виготовленням обладнання, зробити прес?
– Працюючи на інших пресах більше 15 років, ми вже досконало знали всі їхні «плюси» і недоліки. Тобто, проектуючи власний перший прес, у нас було розуміння, які функції варто залишити, а без чого, навпаки, можна обійтись.
– Михайле Степановичу, ви розповідали, що, працюючи на пресах інших виробників, виявили низку недоліків. Що ж саме потребувало поліпшення?
– Найбільші недоліки пресів – це принцип відкриття верхньої кришки і вакуумні помпи. Тому своє обладнання ми укомплектували італійськими помпами DVP серії LB, які на сьогодні ніхто вУкраїні не використовує. Є ще кілька інших дрібних недоліків, які виробники верстатів не брали до уваги, оскільки самі не працюють на обладнанні, а лише виготовляють його. У нас ситуація дещо інша: оскільки ми самі виготовляємо преси і самі працюємо на них, то звертаємо увагу навіть на найменші недоліки і вже при виробництві наступної серії пресів – враховуємо та ліквідовуємо їх. Для прикладу, спершу ми комплектували преси вакуумними помпами російського виробництва, але вони виявилися недостатньо потужними та надійними. Тому в наступних моделях замінили їх на італійські, які обладнані автоматичним газобаластним пристроєм, що в певний момент циклу стиснення підвищує тиск в робочій камері за рахунок змішування атмосферного повітря та відкачуваного середовища. І ось в результаті копіткої роботи вийшла дійсно професійна серія верстатів «МВП-24 Professional», «МВП-24 Professional Plus» та «МВП-24 Radius». Продуктивність цих пресів при роботі в одну зміну за місяць – від 1300м2 меблевих фасадів. Наші преси також дають змогу виготовляти радіусні заготовки та радіусні фасади, та личкувати їх шпо-ном та плівками ПВХ. На мою думку, нам вдалось виготовити вакуумний прес, який немає аналогів за співвідношенням ціна/якість.
– Ви зауважували, що окрім нових помп, ви усували ще й інші незручності. Чи не могли б ви розповісти про це детальніше?
– Більшість виробників пресів використовують принцип відкриття преса «книжка», тобто на бік. Людина, яка працює біля преса, відразу зрозуміє, наскільки це незручно, адже утруднений доступ до будь-якої частини стола, в результаті чого йде великий перерозхід плівки ПВХ. Ми рішили цю проблему відкриттям кришки по короткій стороні з торця преса, що значно полегшує роботу оператора та суттєво економить час.
– І який попит на ваші верстати?
– Продаємо їх досить успішно, проте завжди стараємось підтримувати складську програму. Тобто, задзвонивши до нас та замовивши прес, буквально через день Ви зможете самостійно виготовляти для своїх потреб меблеві фасади у себе на виробництві. А якщо врахувати якість наших пресів і їхню ціну, то навіть на виставці люди запитують, чому така вартість обладнання. І ти стоїш і не можеш зрозуміти, чи так дорого, чи так дешево… І лише в процесі спілкування, виявляється, що інші виробники пропонують за свої преси 120 –130 тис. грн. і вище… І людина цілком логічно запитує, а чому ваш коштує 70 тис. грн. Доводиться пояснювати …(посміхається).
– Окрім виробництва пресів, ви ще займетесь виробництвом фасадів. Як оцінюєте ситуацію на українському ринку?
– Ситуація у виробництві фасадів загалом позитивна. Це настільки затребувана продукція, що нині дуже багато меблярів цікавиться обладнанням для виробництва фасадів. Навіть дрібні виробники меблів зацікавилися виготовленням фасадів. Поясню чому. Наприклад, кухня вже готова і починається процес монтування її безпосередньо у замовника, і тут виявляється,що крива підлога чи стіна, буває, що й проектант помилився у розрахунках. І терміново потрібно поміняти дверку на таку ж саму,але іншого розміру. Так-от, в такій ситуації мебляру потрібно звернутись до виробника фасадів і чекати на виконання його замовлення. А це може тривати й до пів місяця… Таких випадків дуже багато. А так маючи свій прес, він має змогу без проблем усунути недолік, не втрачаючи при цьому ні замовлення, ні грошей, ні нервів…
– Та, напевно, не лише такі випадки примушують виробників меблів купувати обладнання для виготовлення фасадів.
– Є багато виробників фасадів, які роблять фасади певних стандартних розмірів. І коли виникає потреба зробити щось нестандартне, він відповідає, а ми нестандарт не виготовляємо. Не кожен виробник фасадів хоче зв’язуватися із нестандартними замовленнями, адже це завжди клопітка робота. На виготовлення одного нестандартного фасаду потрібно затратити багато часу та зусиль. Та й собівартість виготовлення такого фасаду досить висока. Тому, звичайно, виробнику меблів краще придбати власне обладнання і вже самому виготовляти потрібні фасади.
– Та, попри все, виробництво фасадів залишається вигідним.
– У кожній області є два-три великих і потужних виробники фасадів. Нашій компанії вдалося створити велику мережу дилерів фасадів «Мебельман» по всій Західній Україні – наші представники є на Закарпатті, у Львові, Рівному, Луцьку, Хмельницькому, Вінниці…Але зупинятись на досягнутому не збираємось – шукаємо нові гуртовні, які торгують фурнітурою, плитою, і ставимо в них виставковий стенд із усіма видами фасадів, які виготовляємо. Коштувало зробити такий стенд 7-8 тис. грн. І ми вже поставили більше 20 таких стендів у наших найкращих дилерів.
– Які ще новинки слід очікувати від«Мебельмана»?
– Зараз працюємо над вдосконаленням фрезерного верстата із ЧПК. Із ним зробили так, як із нашими пресами: поставили на власне виробництво, відкатуємо і вже тоді запустимо у серійну продажу. Преси ми почали виготовляти 3 роки тому, але на ринок вийшли фактично минулого року,тобто коли повністю переконались в їхній надійності. Зараз, маючи вже не малий досвід з виробництвом пресів, плануємо з осені цього року запустити в продажу фрезерні верстати з ЧПУ. Випустивши фрезерний верстат із ЧПУ, ми пропонуватимемо нашим клієнтам міні-фабрику по виробництву меблевих фасадів, адже купивши вакуумний прес та верстат із ЧПУ, ви зможете розпочати власний бізнес.
Мебельман™ | ![]() |
Партнер | Каталог сайтов Украины | ![]() |
![]() |
|
||
Дизайн та підтримка сайту | ||||||||